aimeos-core - en to no translation catalogue (28 entries)

note: Address salutation
en: company
no: Company

note: Address salutation
en: miss
no: Miss

note: Address salutation
en: mr
no: Mr

note: Address salutation
en: mrs
no: Mrs

note: Order type value
en: order:phone
no: telephone

note: Order type value
en: order:repeat
no: repeated

note: Order type value
en: order:web
no: internet

note: Payment status value
en: pay:-1
no: unfinished

note: Payment status value
en: pay:0
no: deleted

note: Payment status value
en: pay:1
no: canceled

note: Payment status value
en: pay:2
no: refused

note: Payment status value
en: pay:3
no: refunded

note: Payment status value
en: pay:4
no: pending

note: Payment status value
en: pay:5
no: authorized

note: Payment status value
en: pay:6
no: received

note: Delivery status value
en: stat:-1
no: unfinished

note: Delivery status value
en: stat:0
no: deleted

note: Delivery status value
en: stat:1
no: pending

note: Delivery status value
en: stat:2
no: in progress

note: Delivery status value
en: stat:3
no: dispatched

note: Delivery status value
en: stat:4
no: delivered

note: Delivery status value
en: stat:5
no: lost

note: Delivery status value
en: stat:6
no: refused

note: Delivery status value
en: stat:7
no: returned

note: Item status
en: status:-1
no: Review

note: Item status
en: status:-2
no: Archived

note: Item status
en: status:0
no: Disabled

note: Item status
en: status:1
no: Enabled
