aimeos-core - en to fr translation catalogue (185 entries)

en: aa
fr: Afar

en: ab
fr: Abkhaze

en: ae
fr: Avestique

en: af
fr: Afrikaans

en: ak
fr: Akan

en: am
fr: Amharique

en: an
fr: Aragonais

en: ar
fr: Arabe

en: as
fr: Assamais

en: av
fr: Avar

en: ay
fr: Aymara

en: az
fr: Azerbaïdjanais

en: ba
fr: Bashkir

en: be
fr: Biélorusse

en: bg
fr: Bulgare

en: bh
fr: Bihari

en: bi
fr: Bichelamar

en: bm
fr: Bambara

en: bn
fr: Bengali

en: bo
fr: Tibétain

en: br
fr: Breton

en: bs
fr: Bosnien

en: ca
fr: Catalan

en: ce
fr: Tchéchène

en: ch
fr: Chamorro

en: co
fr: Corse

en: cr
fr: Cri

en: cs
fr: Tchèque

en: cu
fr: Slavon d'église

en: cv
fr: Tchouvache

en: cy
fr: Gallois

en: da
fr: Danois

en: de
fr: Allemand

en: dv
fr: Maldivien

en: dz
fr: Dzongkha

en: ee
fr: Ewe

en: el
fr: Grec

en: en
fr: Anglais

en: eo
fr: Esperanto

en: es
fr: Espagnol

en: et
fr: Estonien

en: eu
fr: Basque

en: fa
fr: Persan

en: ff
fr: Peul

en: fi
fr: Finnois

en: fj
fr: Fidjien

en: fo
fr: Féroïen

en: fr
fr: Français

en: fy
fr: Frison

en: ga
fr: Irlandais

en: gd
fr: Gaélique écossais

en: gl
fr: Galicien

en: gn
fr: Guarani

en: gu
fr: Gujarati

en: gv
fr: Mannois

en: ha
fr: Haoussa

en: he
fr: Hébreu

en: hi
fr: Hindi

en: ho
fr: Hiri motu

en: hr
fr: Croate

en: ht
fr: Créole haïtien

en: hu
fr: Hongrois

en: hy
fr: Arménien

en: hz
fr: Héréro

en: ia
fr: Interlingue

en: id
fr: Indonésien

en: ie
fr: Interlingue

en: ig
fr: Igbo

en: ii
fr: Yi

en: ik
fr: Inupiaq

en: io
fr: Ido

en: is
fr: Islandais

en: it
fr: Italien

en: iu
fr: Inuktitut

en: ja
fr: Japonais

en: jv
fr: Javanais

en: ka
fr: Géorgian

en: kg
fr: Kikongo

en: ki
fr: Kikuyu

en: kj
fr: Kuanyama

en: kk
fr: Kazakh

en: kl
fr: Groenlandais

en: km
fr: Khmer

en: kn
fr: Kannada

en: ko
fr: Coréen

en: kr
fr: Kanouri

en: ks
fr: Kashmiri

en: ku
fr: Kurde

en: kv
fr: Komi

en: kw
fr: Cornouaillais

en: ky
fr: Kirghize

en: la
fr: Latin

en: lb
fr: Luxembourgeois

en: lg
fr: Luganda

en: li
fr: Limbourgeois

en: ln
fr: Lingala

en: lo
fr: Lao

en: lt
fr: Lituanien

en: lu
fr: Luba-katanga

en: lv
fr: Letton

en: mg
fr: Malgache

en: mh
fr: Marshallais

en: mi
fr: Māori

en: mk
fr: Macédonien

en: ml
fr: Malayalam

en: mn
fr: Mongol

en: mo
fr: Moldave

en: mr
fr: Marathi

en: ms
fr: Malais

en: mt
fr: Maltais

en: my
fr: Birman

en: na
fr: Nauruan

en: nb
fr: Bokmål

en: nd
fr: Ndébélé du Nord

en: ne
fr: Népalais

en: ng
fr: Ndonga

en: nl
fr: Néerlandais

en: nn
fr: Néo-norvégien

en: no
fr: Norvégien

en: nr
fr: Ndébélé du Sud

en: nv
fr: Navajo

en: ny
fr: Chichewa

en: oc
fr: Occitan

en: oj
fr: Ojibwa

en: om
fr: Oromo

en: or
fr: Oriya

en: os
fr: Ossète

en: pa
fr: Pendjabi

en: pi
fr: Pali

en: pl
fr: Polonais

en: ps
fr: Pachtoune

en: pt
fr: Portugais

en: qu
fr: Quechua

en: rm
fr: Rhéto-roman

en: rn
fr: Kirundi

en: ro
fr: Roumain

en: ru
fr: Russe

en: rw
fr: Kinyarwanda

en: sa
fr: Sanskrit

en: sc
fr: Sarde

en: sd
fr: Sindhi

en: se
fr: Same du Nord

en: sg
fr: Sango

en: si
fr: Cingalais

en: sk
fr: Slovaque

en: sl
fr: Slovène

en: sm
fr: Samoan

en: sn
fr: Shona

en: so
fr: Somali

en: sq
fr: Albanais

en: sr
fr: Serbe

en: ss
fr: Swati

en: st
fr: Sesotho

en: su
fr: Soudanais

en: sv
fr: Suédois

en: sw
fr: Swahili

en: ta
fr: Tamoul

en: te
fr: Télougou

en: tg
fr: Tadjike

en: th
fr: Thaï

en: ti
fr: Tigrinya

en: tk
fr: Turkmène

en: tl
fr: Tagalog

en: tn
fr: Tswana

en: to
fr: Tonguien

en: tr
fr: Turc

en: ts
fr: Tsonga

en: tt
fr: Tatar

en: tw
fr: Twi

en: ty
fr: Tahitien

en: ug
fr: Ouïgour

en: uk
fr: Ukrainien

en: ur
fr: Ourdou

en: uz
fr: Ouzbek

en: ve
fr: Venda

en: vi
fr: Vienamien

en: vo
fr: Volapük

en: wa
fr: Wallon

en: wo
fr: Wolof

en: xh
fr: Xhosa

en: yi
fr: Yiddish

en: yo
fr: Yoruba

en: za
fr: Zhuang

en: zh
fr: Chinois

en: zu
fr: Zoulou
